Aktualności

Pierwsze punkty tucholanek w lidze wojewódzkiej U13

Piłka nożna kobiet – liga wojewódzka U13 dziewcząt

Tucholanka Tuchola – Jedynka Aleksandrów Kujawski 4:1 (2:1)

Lena Pipowska Tucholanka Tuchola (18,66),  Oliwia Szmelter (33) Marcelina Babińska (54) – Anastazja Wiśniewska (12). Sędziował Mikołaj Zieliński.

W niedzielę 22 września na Stadionie Miejskim OSiR w Tucholi odbył się pierwszy mecz drużyny MLKS Tucholanka Bór Tuchola w ramach ligi wojewódzkiej. Są to eliminacje wojewódzkie do dalszych gier Mistrzostw Polski młodziczek U13.

Piłkarki Tucholanki Bór świetnie zaprezentowały się prze własna publicznością i zdecydowanie wygrały rówieśniczkami UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski. Mimo tego, że już w 12 minucie spotkania tucholanki straciły bramkę na korzyść aleksandrowianek, to jeszcze w pierwszej części meczu zdołały wyrównać po strzale Leny Pipowskiej a następnie wyjść na prowadzenie przed zejściem do szatni po zdobyciu bramki przez Oliwię Szmelter.

W drugiej części spotkania bramkę w 54 minucie zdobyła jedna z młodszych zawodniczek tucholskiej drużyny Marcelinka Babińska. Natomiast wynik na 4:1 ustaliła w 66 minucie Lena Pipowska. Rezultatem 4:1 (2:1) zakończyło się to spotkanie, które było w pełni zasłużone. Kolejny mecz borowiaczki rozegrają z UKS Szóstka Inowrocław, który odbędzie się 29 września o godz. 10.00.

Tucholanka Bór Tuchola grała w składzie: Wiktoria Mazurkiewicz – Józefina Gwizdała, Laura Knopek, Lena Pipowska, Eliza Kwiatkowska, Oliwia Szmelter, Julia Żmich, Weronika Rzońca, Marcelina Babińska. Na zmiany wchodziły: Wiktoria Chabowska, Małgorzata Wajdner, Rozalia Kortas, Lena Żmich, Julia Gac. Trenerzy: Zienkiewicz Marek, Babiński Bartosz.

Jedynka Aleksandrów Kujawski grała w skladzie: Zofia Suchara – Magdalena Kaczmarek, Julia Kuc, Lena Kułakowska, Oliwia Zwolińska, Anastazja Wiśniewska, Martyna Wojciechowska , Tatiana Wachowicz, Martyna Ossowska. Na zmiany wchodziły: Lena Dudek, Patrycja Paterek, Karina Kotkiewicz (2011), Veronika Sukharieva (2011). Trener Sławomir Wojciechowski.