Siatkówka

Młodziczki pierwszego zespołu Tucholanki ograły KS Pałac Bydgoszcz II

Pierwszy zespół młodziczek na kolejny mecz ligowy udał się do Aleksandrowa Kujawskiego, aby w rozgrywkach 4 ligi wojewódzkiej młodziczek zmierzyć się z miejscową SKS Aleksandrią oraz KS Pałac II Bydgoszcz. Nasz zespół udał się na turniej w osłabionym składzie, brakowało Juli Karwasz (konkurs szkolny), Wiktorii Pielesiak oraz Wiktorii Kosz (rehabilitacja).

Długa droga również nie wpłynęła korzystnie na samopoczucie siatkarek ale dziewczęta tym się nie przejęły i walczyły o każdy punkt. Pierwszy mecz tucholskie siatkarki rozegrały z gospodarze zawodów Aleksandrią. Dziewczęta wyszły na boisko bardzo zestresowane oraz przytłumione dopingiem miejscowych kibiców. Brakowało przyjęcia oraz punktowych zagrywek. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 ( 25:15, 25:17) dla Aleksandrowa Kujawskiego. Drugi mecz tego dnia rozegrały siatkarki z Pałacu oraz Aleksandrowa. Spotkanie po równorzędnej walce skończyło się wynikiem 2:0 dla gospodyń i to one awansowały do 3 ligi. Ostatni mecz dnia odbył się pomiędzy zawodniczkami Tucholanki i Pałacu. Spotkanie to decydowało o spadku do 5 ligi. Pierwszego seta Tucholskie siatkarki wygrały dość pewnie do 17, by w drugim przegrać do 19 po zbyt dużej ilości błędów własnych. O wszystkim musiał zdecydować tie break. Od pierwszej piłki młode siatkarki z Tucholi kontrolowały przebieg trzeciego seta i wygrały 15:9, a całe spotkanie 2:1 i to tucholskie zawodniczki pozostały w 4 lidze!

Skład drużyny tucholskiej: Adrych, Ignaszak, Grudzina, Zalewska, Sawicka, Straszewska, Kłosowska, Kłosowska, Sapalska, Weltrowska, Wegner trener Ewa Gierszewska

Młodziczki Tucholanki II wygrały pierwszego seta w lidze!

Zespół drugich młodziczek składa się z dziewcząt ze szkoły podstawowej. Rywalizują one ze starszymi koleżankami z gimnazjum. Cieszy postawa młodych adeptek Tucholanki. Dziewczęta mogły się cieszyć z pierwszego wygranego seta w lidze. Mecz odbył się w Kronowie z miejscowym Spartakusem. Pierwszego seta nasze siatkarki przegrały do 11 by w następnym wygrać po walce na przewagi 26;24.  Widać  po wyniku w drugim secie jak zawodniczki ze szkoły podstawowej potrafią walczyć ze starszymi i mocniejszymi fizycznie siatkarkami. O awansie musiał zadecydować tie break niestety zezłoszczone przeciwniczki po przegranym secie na przewagi wygrały decydującego seta 15;6 i tym samym całe spotkanie 2;1. Cieszymy się pierwszym zwycięskim setem. Można patrzeć optymistycznie w przyszłość tucholskiej siatkówki. Kolejne mecz odbędzie się 3 grudnia.

Skład zespołu tucholskiego: Jabłońska, Hinz, Lenartowicz, Wesołowska, Żygowska, Piotrowska, Budzich P, Pochwałowska, Kurlandt, Michalska, Szamocka, Hoppe,Budzich J, Trener: Dawid Siemińskie, Dariusz Karnowski.